Krabat Pirat – współczesna hybryda do rehabilitacji w wodzie dla dzieci niepełnosprawnych: pływanie, ćwiczenia i pionizacja w jednym.

Od dawna wiadomo, że rehabilitacja w wodzie niesie szereg korzyści zdrowotnych dla pacjenta. Główne efekty terapeutyczne, które zauważamy ćwicząc z pacjentem w wodzie to  zniesienie bólu u pacjenta, zwiększenie równowagi i koordynacji ruchowej, a także łagodzenie napięcia spastycznego. W wielu przypadkach środowisko wodne stanowi alternatywę dla innych form rehabilitacji, które nie mogą być zastosowane z powodu ograniczeń zdrowotnych pacjenta. Potwierdzają to metody rehabilitacji w wodzie takie jak Halliwick czy Watsu.


Nowością dostępną na rynku Polskim jest urządzenie Krabat Pirat. Jest to współczesny multifunkcyjny pływak, który znajduje zastosowanie w rehabilitacji w wodzie dzieci i młodzieży z takimi schorzeniami jak: mózgowe porażenie dziecięce (MPD), miopatie, dystrofie mięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni i wiele innych.

Krabat Pirat pełni w wodzie 3 funkcje – jest urządzeniem do pływania relaksacyjnego, do rehabilitacji ruchowej i co najważniejsze i niepowtarzalne do bezpiecznej pionizacji. Pionizacja jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnie regulowanej leżanki. To właśnie poprzez zmianę jej pozycji, podniesienie lub obniżenie, możemy dostosować stopień nachylenia tułowia. Pozwala to na kontrolowanie postępów pacjenta oraz zwiększanie pionowego ustawienia, aż do całkowitego spionizowania chorego. Nawet podczas 30 minutowej rehabilitacji możliwa jest zmiana nachylenia, tyle razy ile jest to potrzebne. Nie ma potrzeby wyciągania pacjenta z wody, ani użycia dodatkowych sprzętów.  Pirat może służyć jako swoista metoda rehabilitacyjna, metoda uzupełniająca program leczniczy, ale również jako forma przygotowania do zajęć lub relaksu po zajęciach.

Ogromną zaletą rehabilitacji na Piracie jest umożliwienie pacjentowi doświadczenia uczucia samodzielności, poprzez to, że może unosić się, pływać i chodzić w wodzie bez asysty rehabilitanta. Realizowana jest przez to silna potrzeba działania, która występuje u każdego człowieka bez względu na niepełnosprawność. Pacjent odkrywa większą wiarę we własne możliwości, uczy się podejmować inicjatywę i rośnie jego motywacja do podejmowania ćwiczeń. Konstrukcja pozwala również na rehabilitację i samodzielny pobyt w wodzie pacjentom pozbawionym możliwości utrzymania głowy.

Krabat Pirat to jedyne dostępne urządzenie do rehabilitacji w wodzie posiadające szerokie spektrum działania co sprawia, że sprzęt ten jest nieoceniony podczas usprawniania rehabilitacyjnego dzieci z zaburzeniami motorycznymi i neuromotorycznymi. Tym bardziej, że w wielu przypadkach bywa tak, że terapia prowadzona w środowisku wodnym stanowi jedyną, dozwoloną formę rehabilitacji.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.krabat.pl oraz kontaktując się z  przedstawicielami BG BHU MedycznyDlaDzieci.pl
Serdecznie zapraszamy!


KONTAKT:
tel.  +48 602 372 729; +48 501 107 703; +48 (71) 336 05 22.
www.MedycznyDlaDzieci.pl