MEDYCZNY DLA DZIECI - Pełzak XXI wieku – Krabat Pilot. Rola amortyzatora w rehabilitacji czworaczej i aktywizacji miednicy.

Nowością i całkowitą innowacją na rynku rehabilitacyjnym jest Pilot marki Krabat, czyli pierwsze urządzenie służące do czynnej nauki czworakowania. Dotychczas znane urządzenia-pełzaki pełniły jedynie funkcję lokomocyjną. Pilot Krabat natomiast jest urządzeniem zarówno mobilnym jak i rehabilitacyjnym. Posiada, unikalną na skalę światową cechę – amortyzator aktywizujący pracę miednicy. To właśnie ten drobny element stanowi istotę działania Pilota. W zależności od dysfunkcji oraz możliwości i sprawności dziecka, możemy regulować ustawienie indywidualnie do potrzeb.

Amortyzator posiada trzystopniową regulację siły wyporu leżanki. To rozwiązanie pozwala na aktywizację miednicy w zależności od siły mięśniowej i stopnia nasilenia zaburzeń motorycznych dziecka. Zwiększanie lub zmniejszanie siły wyporu powoduje, że wpływa się na stopień pracy mięśni pacjenta (wspomagamy w mniejszym lub większym zakresie wykonywanie ćwiczeń).

  • Aktywizowanie do pracy mięśni miednicy dzięki amortyzatorowi z 3-stopniową regulacją umożliwiającą indywidualne dopasowanie siły działania;
  • Aktywizowanie do pracy mięśni brzucha i mięśni przykręgosłupowych odpowiadających za centralą stabilizację ciała;
  • Poprawa wydolności głębokich mięśni tułowia niezbędnych do osiągnięcia pozycji czworaczej, siadu i stania;
  • Wzmacnianie mięśni posturalnych: pochyłych szyi, prostego brzucha, czworogłowego uda, podpotylicznych, prostownika grzbietu oraz pośladkowego wielkiego.

To tylko niektóre z efektów rehabilitacji na Pilocie, przeznaczonej dla dzieci niepełnosprawnych i z dysfunkcjami motorycznymi, do około 4 roku życia.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej produktu lub kontaktując się z  przedstawicielami marki Krabat na polskim rynku BG BHU MedycznyDlaDzieci.pl
 

KONTAKT:
tel.  +48 602 372 729; +48 501 107 703; +48 (71) 336 05 22.
www.medycznydladzieci.pl
www.krabat.pl