BEKA HOSPITEC - Kapsuła do suchej kąpieli kwasowęglowej JANUNA CO2

Kapsuła do suchej kąpieli kwasowęglowej JANUNA CO2 to urządzenie, które zapewnia najwyższą skuteczność terapeutyczną oraz bezpieczeństwo zabiegu jakim jest kąpiel w dwutlenku węgla.

Korzyści:

  • Zwiększa grono pacjentów o osoby, które do tej pory ze względu na trudności z wejściem i wyjściem z wanny nie mogły korzystać z kąpieli w gazie CO2, jak np. osoby starsze lub niepełnosprawne.
  • Sucha kąpieli w dwutlenku węgla w odróżnieniu od tradycyjnej "mokrej" w wannie - może być przeprowadzana również u osób z zaburzeniami krążenia (brak ciśnienia hydrostatycznego) oraz u pacjentów z chorobami skóry lub trudno gojącymi się ranami.
  • Siedząca pozycja podczas zabiegu gwarantuje bezpieczeństwo pacjenta ze względu na brak ryzyka przekrwienia mózgu, tak, jak jest to w przypadku zabiegów w pozycji leżącej, zwłaszcza u osób z zaburzeniami krążenia.
  • Znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych, ponieważ kapsuła nie zużywa wody, oszczędzamy na opłatach za wodę oraz kanalizację.
  • W trakcie jednego dnia w kapsule JANUNA CO2 można przeprowadzić dużo więcej zabiegów niż w tradycyjnych wannach, ponieważ pacjent nie musi zdejmować do zabiegu odzieży (CO2 swobodnie przenika przez odzież), co znacznie skraca czas pomiędzy poszczególnymi kąpielami.
  • Zainstalowane promienniki podczerwieni nagrzewają wnętrze kapsuły, przez co pacjent w mniejszym stopniu odczuwa chłodzące działanie dwutlenku węgla. Prócz zabiegu kąpieli kwasowęglowej, kapsułę można wykorzystać jako saunę na podczerwień.
  • Szeroki otwór na głowę umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji każdej osobie, bez względu na wzrost. Na czas trwania zabiegu szyję pacjenta należy szczelnie owinąć ręcznikiem, tak aby zapobiec wypływowi gazu z kapsuły.

 
Dane techniczne
 
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 1.700 x 930 x 1.320 mm
Zasilanie: 230 V, 50 Hz, max. 2,5 kW


KONTAKT:

tel./fax : 061 830 63 67,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.beka-hospitec.pl