KONKRET - Łóżko do intensywnej terapii "Multicare"

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

       PRZECHYŁY BOCZNE

 • Przechyły boczne w łóżku a nie w materacu (rozwiązanie producentów amerykańskich) pozwalają na terapię z pacjentem zaintubowanym, czyli w najbardziej skomplikowanych stanach bez ryzyka wypadku
  medycznego.

 • Łóżko może być wyposażone w dodatkowy moduł Automatycznej Terapii Bocznej (ALT), która utrzymuje łóżko i pacjenta w stałym cyklu zaprogramowanych przechyłów bocznych tzn. w określonych odcinkach czasu łóżko wykonuje przechył o zaprogramowaną wartość.
 • Ciągła zmiana pozycji pacjenta stanowi część nowoczesnej koncepcji zapobiegającej poważnym powikłaniom oddechowym i pomaga ograniczyć ryzyko niedodmy i względne ryzyko odrespiratorowego zapalenia płuc.

 

        RTG
 • System pleców przezierny dla promieni RTG pozwalający na wykonywanie zdjęć aparatem RTG w pozycji leżącej i siedzącej bez konieczności przemieszczania pacjenta. Pozycjoner kasety pod segmentem pleców wyposażony jest w system naprowadzający ustawienie w celu wyonania poprawnego zdjęcia pozwalającego na diagnozę stanu płuc pacjenta.
 • Leże łóżka wypełnione materiałem przeziernym dla promieni rentgenowskich pozwala na wykonywanie zdjęć ramieniem C na odcinku od głowy pacjenta do jego miednicy bez konieczności przemieszczania i zmiany pozycji.
        SYSTEM WAŻENIA
 • Łóżko może być wyposażone w pracyzyjny, zaawansowany system ważenia dający możliwość obliczania dokładnego pomiaru masy ciała pacjenta we wszystkich pozycjach łóżka, możliwość archiwizowania danych i ich prezentacji na przejrzystych wykresach.
 • Leże łóżka 4-sekcyjne oparte na nowoczesnej konstrukcji trzech kolumn cylindrycznych o wysokiej stabilności nawet w najwyższym położeniu leża, gwarantującej łatwą dezynfekcję i walkę z infekcjami.
 • Barierki boczne dzielone spełniające normę bezpieczeństwa EN 60601-2-52.
 • Wysokość barierek czyni łóżko kompatybilne zarówno z materacem pasywnym jak i aktywnym do wysokości 23 cm.
 • Łóżko w pełni elektryczne z regulacją wysokości, segmentu pleców, segmentu uda, segmentu podudzia, funkcji Trendelenburga i antyTrendelenburga oraz funkcji przechyłów bocznych dokonywanych za pomocą panelu centralnego, barierek bocznych oraz sterowań nożnych.
 • Łóżko wyposażone w system bezpieczeństwa MobiLift ułatwiający pacjentowi opuszczanie łóżka poprzez podpórkę rąk do wspierania się przy opuszczaniu leża ze zintegrowanym sterowaniem regulacji wysokości leża do pozycji odpowiedniej do wzrostu pacjenta.
 • Panel centralny o łatwej intuicyjnej obsłudze, z funkcją uzyskiwania po naciśnięciu jednego przycisku pozycji krzesła kardiologicznego, antyszkowej, do badań, CPR czy Orthopneic.
 • Pozycja ORTHOPNEIC - pozycja wspomagająca funkcję oddychania pacjenta (plecy pacjenta w pozycji wyprostowanej pionowej, segment uda odchylony w celu zniwelowania nacisku w odcinku jamy brzusznej, segment podudzia opuszczony w dół) możliwość podparcia przez pacjenta ramion oraz stóp w celu uruchomienia dodatkowych mięśni wspomagających oddychanie.
 • Sterowanie nożne wypsażone w funkcję pozycji egzaminacyjnej powodującej wyzerowanie segmentów i przechyłów oraz ustawienie wysokości leża w pozycji nabardziej wygodnej dla personelu medycznego.
 • System bezpieczeństwa "GO", Przycisk bezpieczeństwa "STOP", Inteligentny akumulator, selektywne blokowanie funkcji elektrycznych, wskaźnik podłączenia łóżka do sieci elektrycznej, elektroniczne wskaźniki kąta nachylenia leża oraz segmentu pleców, funkcja reanimacyjna (CPR), funkcja autokonturu, funkcja autoregresji, centralna oraz kierunkowa blokada kół, przedłużanie i skracanie leża.
 • Łóżko może być wyposażone w 5-te koło ułatwiające przemieszczanie i manewrowanie łóżkiem z funkcją I-DRIVE automatycznego podnoszenia się po podłączeniu łóżka do prądu w celu łatwiejszego czyszczenia i zwiąkszenia dostępu do ramienia C. 

        BEZPIECZNE BARIERKI

 • Koncepcja barierek bocznych zabezpiecza pacjenta przed zakleszczeniem i spełnia najnowsze normy bezpeczeństwa. Jest to koncepcja optymalna. Barierki zastosowane w łóżku MULTICARE o najwyższych standardach wytrzymałości i trwałości spełniają wszystkie wymogi funkcjonalności. Odległość między szczytem łóżka i barierką oraz między barierkami gwarantują bezpieczeństwo pacjenta zarówno w pozycji leżącej jak i siedzącej. 

        WALKA Z ODLEŻYNAMI

 • Odleżyny są poważnym problemem dla szpitala zarówno od strony klinicznej dla pacjenta jak i finansowej związanej z wyleczeniem schorzenia. Są one powikłaniem, któremu można zapobieg. Ostrożne pozycjonowanie pacjenta, zmniejszenie ucisku na tkanki w łóżku są kluczowymi aspektami, które uwzględnia łóko Multicare aby zapobiec odleżynom, dzięku funkcji Ergoframe, funkcji przechyłów bocznych czy zastosowania aktywnego materaca Virtuoso.
  Parametry techniczne MULTICAREŸ
  Wymiary całkowite 1050 x 2150 mm (opcje: inne)
  Regulacja wysokości 440 – 820 mm
  Przechyły boczne +/- 30 ˚
  Regulacja Trendelenburga 13 ˚
  Regulacja antyTrendelenburga 16 ˚
  Wysokość barierek 450 mm
  Bezpieczne obciążenie 250 kg

 

KONTAKT:
tel.: +48 56 6920220
fax.: +48 56 6920210
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.konkret.net.pl