FORMED - Stół operacyjny Dr Max

Stół operacyjny Dr. max 7000 to bezkompromisowe bezpieczeństwo użytkowania stołu dla pacjentów i użytkowników, wygodne i proste użytkowanie i balans pomiędzy wysokimi parametrami technicznymi i ceną dla użytkownika.

Stół został zaprojektowany w taki sposób aby zapewniał obsługującym wygodne, łatwe i intuicyjne użytkowanie. Dlatego jego konstrukcja posiada siłowniki elektrohydrauliczne pozwalające na sterowanie sterownikami ręcznymi (nożnymi w opcji ) następujących funkcji: wysokość, przechyły wzdłużne i boczne, regulacja oparcia pleców i przesuwu wzdłużnego, poziomowanie segmentów blatu a także blokowanie kół jezdnych. Inne mechanizmy pozwalają na ręczną regulacje, jednak zawsze realizowaną w sposób nieuciążliwy dla personelu medycznego.

Założeniem projektantów było ustalenie wysokiego poziomu bezpieczeństwa użytkowania stołu. Dlatego możliwe jest zasilanie stołu z 2 niezależnych źródeł zasilania- z sieci zasilającej oraz z zestawu bardzo pojemnych i bezpiecznych baterii pozwalających na pracę stołu od 80 do 100 operacji aż do następnego ładowania. Sterowanie funkcjami blatu możliwe jest również z dodatkowego manualnego sterownika (opcja) a odblokowanie stołu możliwe również (oprócz elektrycznego) w sposób mechaniczny. Materace w stole mogą być wykonane w nowej technologii Nano Ag+ z właściwościami przeciwodleżynowymi i antybakteryjnymi. Warstwa przeciwdrobnoustrojowa zapewnia stałą ochronę przed bakteriami i redukuje je z powierzchni materaca o min. 99,8%. Materac ten jest opcją wykonania.

Rozwiązania konstrukcyjne gwarantują wysoki i zrównoważony poziom parametrów technicznych w stole. Parametry techniczne zostały jednak w balansie w stosunku z pozostałymi cechami stołu. Odrzucono więc możliwość uzyskania niezwykle wysilonych parametrów, jednak najczęściej nieistotnych dla użytkowników podczas codziennej eksploatacji na rzecz bezpieczeństwem użytkowania, łatwości obsługi, zastosowania prostszych mechanizmów oraz uzyskanie właściwego poziomu cenowego. Szczególny nacisk położono na możliwość współpracy stołu z ramieniem C aby wykorzystać nowoczesne techniki operacji z wykorzystaniem tych urządzeń.

Model SB SFB SKB SKFB
Długość stołu 2000-2060mm
Szerokość blatu/stołu 500/560mm
Wysokosć stołu (bez materaca) 685-1135mm
Trendelenburg/ anty-Trendelenburg 30°/30°
Przechył boczny 20°/20°
Regulacja podgłówka (góra/dół) 60°/90°
Regulacja oparcia pleców (góra/dół) 80°/40°
Regulacja podnóżków (góra/dół) 15°/90°
Przesuw wzdłużny 350mm
Wysokość ławeczki nerkowej NA 121mm
Funkcja Flex/Reflex 220°/100°
Udźwig stołu 230kg
Przystawka ortopedyczna z regulacją rozstawu ramion NA 1050-1630mm NA 1050-1630mm
Regulacja naciągu nogi NA 225mm NA 225mm

NA - Parametr niedostępny

Dane kontaktowe:
 
tel: +48 33 819-45-94,
fax: +48 33 819-46-21,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.formed.eu.pl