KONKRET - Lampy ksenonowe - CHROMOPHARE HID

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

 • HID (high-intensity discharge) Lampy operacyjne bazujące na technologii wyładowczej udostępniają wielką plamą świetlną, która jest jasna i jednorodna, ze średnicą do 34 cm. Technologia będąca liderem,HID dostarcza około 55% więcej światła w porównaniu z lampami halogenowymi i wytwarza mniej niż połowę ciepła. Zespół operacyjny może pracować w przyjemniejszym środowisku i przez dłuższy okres czasu, podczas, gdy strefa operacyjna jest znacznie bardziej odporna na wysychanie.
   
 • Funkcja „AutoLuxTM”. Inowacyjna technologia kontroli światła zapewnia stałą jakość światła niezależnie od wielkości plamy świetlnej.Pozwala to chirurgowi zwiększyć lub zmniejszyć plamę świetlną zachowując te same parametry (temperaturę barwową, rozmieszczenie barwowe, to samo natężenie). Dzięki temu chirurg może dalej koncentrować się na pacjencie, a nie na „refokusowaniu” /dostrajaniu/ - oczy nie potrzebują czasu na adoptowanie się do zmiany natężenia i jakości światła.
   
 • Funkcja „Stanu uśpienia”. Podczas operacji światło może być wyłączone za pomocą przycisku i natychmiast włączone ponownie w pełnej mocy bez konieczności oczekiwania na fazę nagrzewania się typową dla lamp wyładowczych.
 • Funkcja „GuideLite”. Obniżenie natężenia do 5-10% natężenia maksymalnego daje lekką poświatę świetlną doskonałą do operacji laparoskopowych czy endoskopowych.
 • Funkcja „EndoLite”. Odwraca kierunek światła o 180° w kierunku sufi tu – alternatywne rozwiązania do operacji endoskopowych, które nie powoduje zmęczenia wzroku zespołu operacyjnego.
 • Ciągle udoskonalany reflektor wielokątowy składający się z setek odbłyśników gwarantuje jednorodny słup światła nie tylko jasny jak światło dzienne, ale również pozbawiony twardych cieni, co zapewnia dobre plastyczne pole widzenia nawet, jeśli chirurg zasłania część światła głową, barkiem czy rękami.
 • Używając długotrwałych lamp wyładowczych zapewniamy stałą jakość światła i temperaturę barwową poprzez cały cykl życia żarówki, czyli około 5000 godzin. Koszt kolejnych 5000 godzin to tylko koszt żarówki.
 • Dodatkowo system rezerwowy BRITe chroni przed ryzykiem awarii podczas operacji – lampa przełącza się automatycznie w system rezerwowy z natychmiastowym pozycjonowaniem żarówki zapasowej w miejsce żarówki głównej.

   Zastrzega się możliwość modyfikacji parametrów, ze względu na indywidualne potrzeby użytkowników i postęp techniczny.

 

 Parametry techniczne

CHROMOPHAREŸ
E 805

CHROMOPHAREŸ
E 655

Średnica kopuły

80 cm

65 cm

Natężenie

80,000 - 160,000 lux

80.000 - 160,000 lux

Natężenie Guidelite

8 000 lux (5%)

8 000 lux (5%)

Średnica plamy świetlnej

22 - 34 cm

18 - 28 cm

Głębokość świetła

140 cm

126 cm

Wskaźnik odwzorowania barw

96 Ra

96 Ra

Temperatura barwowa

4,500 K

4,500 K

Żywotność żarówki

5,000 h

5,000 h

 

KONTAKT:
tel.: +48 56 6920220
fax.: +48 56 6920210
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.konkret.net.pl